Projektové dny

Při jednom projektovém dni se děti seznámily s povoláním, které se zabývá výrobou ozdobných předmětů a květinové dekorace. Děti se seznámily s různými druhy materiálů a jejich názvy. Viděly různé dekorace a podívaly se, jak se vyrábí. Nejvíce se jim líbily ty svatební. Nakonec si samy vyrobily kytičku podle své fantazie pro maminku. Ve druhém projektovém dni se děti seznámily s prací elektrikáře. Povídali jsme si o elektrice, jestli je nebezpečná, k čemu ji vlastně potřebujeme. Dozvěděly se, jakým způsobem se dá uchovávat. Děti si prohlédly různé druhy vodičů a kabelů, vyzkoušely si je odizolovat. Viděly, jaké nářadí elektrikář potřebuje, zjistily, na co je zkoušečka a další zajímavosti. Stavěli jsme i ze stavebnice Boffin. Nakonec jsme dětem představili robota, který se jim uklonil, udělal stojku, dělal kliky a spoustu dalších zajímavých věcí. Děti si z obou projektových dnů odnesly plno zážitků a nových informací.